Aid El Kabir to też święto rodzinne

Muzułmańskie Święto Barana odbywa się każdego roku, mniej więcej w połowie listopada. Uroczystości trwają zwykle 3 dni. W czasie tego święta mieszkańcy Maroka odwiedzają swoje rodzinne strony, a duże miasta świecą pustkami. Sklepy w większości są wówczas pozamykane, podobnie jak porty i targi.

Pokaz Fantasia

Co roku we wrześniu w marokańskim miasteczku Meknes odbywa się wspaniała impreza pod tytułem: National Festival of Fantasia. Odwiedzając Maroko także w innym czasie możemy trafić na tego typu zapierające dech w piersiach pokazy. Cóż kryje się pod tą fantazyjną nazwą? Otóż „Fantasia” to tradycyjny spektakl, będący stałym punktem wszelkich festiwali i imprez kulturalnych w tym afrykańskim kraju.

Boże Narodzenie w Maroku

Choć chrześcijaństwo stanowi obok islamu drugą najpopularniejszą religię w Maroku, jego wyznawcy stanowią tylko nieliczny odsetek mieszkańców tego kraju. Rzeczywista liczba chrześcijan nie jest dokładnie potwierdzona, mówi się o ok. 100 tysiącach wiernych. Są to ludzie głównie pochodzenia francuskiego, którzy zamieszkują Maroko od czasów kolonialnych, niektórzy z nich są imigrantami.

Festiwal muzyki Gnawa w As-Sawirze

W Maroku nie brak także typowo świeckich uroczystości, wywodzących się głównie z kultury berberskiej. Tego typu święta obchodzone są zwykle lokalnie, najczęściej w małych miejscowościach, gdzie nadal kultywowane są dawne tradycje ludowe.