Muzykanci z Dżemaa El-Fna

Marokańskie ulice i place tętnią muzyką. Nie ma takiego miesiąca w roku, kiedy nie odbywałby się chociaż jeden duży festiwal muzyczny. Tradycyjna muzyka marokańska jest bardzo zróżnicowana, co związane jest przede wszystkim z burzliwą historią tego kraju. W świecie muzyki Maroka wyróżnić można cztery główne nurty oraz ich szerokie interpretacje: gnawa, chaabi, muzyka andaluzyjska oraz muzyka Berberów. Młodzi artyści marokańscy tworząc współczesną muzykę inspirują się muzyką tradycyjną.

Jednym z najbardziej znanych tańców Maroka jest guedra. To niezwykle zmysłowy taniec marokańskich kobiet, niejednokrotnie porównywany (a nawet mylony) z tańcem brzucha. Tradycyjnie wykonywano go w nocy przy ognisku lub świetle księżyca, pośrodku dużego namiotu.

Tancerze z Fezu

Kultura i folklor Maroka przybierają niezwykle barwne i fascynujące formy. W poszczególnych regionach kraju spotkać można wiele przedstawień, inscenizacji oraz tańców służących kultywowaniu licznych ludowych tradycji. Poniżej lista najbardziej znanych i widowiskowych tańców z różnych regionów Maroka:

Pokaz Fantasia

Jedną z najciekawszych tradycji marokańskich są przedstawienia zwane „Fantasia”. Głośne, kolorowe i niezwykle energetyczne pokazy przyciągają nie tylko Marokańczyków, ale także turystów. Fantasia nawiązuje do bitew prowadzonych przez wojowników pustyni.