06. 09. 2011 r. zakończył się kolejny rowerowy rajd „Tour de Mazenod”. W tym roku celem jednośladowej pielgrzymki było właśnie Maroko. Towarzyszącą uczestnikom rajdu intencją było wsparcie i pomoc dla zagubionej młodzieży.

O rajdzie s?ów kilka...

„Tour de Mazenod” to sześciotygodniowy rajd organizowany przez przedstawicieli Kościoła, ale nie tylko. Akcję wspierają także i otaczają patronatem znani i lubiani aktorzy i artyści, jak np. Dariusz Basiński, a także Rzecznik Praw Dziecka RP - Marek Michalak.

Rowerzyści (20 osób) jechali przez większość krajów Europy (m. in.: Czechy, Niemcy, Francję, Szwajcarię, Włochy, Portugalię i Maroko) z intencją za zagubioną w obecnym trudnym świecie młodzież. Przemierzali ok. 150 km dziennie, ogółem ponad 5000 km trasy!

W wyrazie solidarności

Uczestnicy rajdu pragną poświęcić swój trud wspaniałej idei solidarności z młodzieżą uzależnioną (od telewizji, Internetu, seksu i używek). Chcą być odpowiedzią na problemy dotykające dzisiejszą młodzież, na brak perspektyw, zachwianie wartości, poczucie odrzucenia i osamotnienia. Pokazują inną drogę, pragną czegoś więcej i gotowi są do wielu wyrzeczeń i poświęceń.

W związku z sukcesem tegorocznego rajdu 10 grudnia zostanie zaprezentowana książka pt. "Tour de Mazenod. Rowerami do Maroka". Miejski Dom Kultury w Lublińcu (ul. Plebiscytowa 9) serdecznie zaprasza na tę wyjątkową premierę wszystkich sympatyków rowerów i Maroka.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wspomnień z tegorocznej wyprawy do Maroka, obejrzeć ciekawe prezentacje i poznać historię powstania tej niezwykłej książki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 17.00.

Maroko | Już 10 grudnia odbędzie się prezentacja książki pt.
Maroko | Już 10 grudnia odbędzie się prezentacja książki pt. "Tour de Mazenod. Rowerami do Maroka" (by teosaurio )

Maroko | Miejski Dom Kultury Lublińcu zaprasza!
Maroko | Miejski Dom Kultury Lublińcu zaprasza! (by http://mdk.lubliniec.pl/ )

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Maroko jesienią Maroko jesienią
Większość z nas podróżuje w okresie letnim, najczęściej w lipcu i sierpniu. Maroko o tej porze roku jest upalne, tłoczne...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy