Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor zbiera głosy i opinie swoich licznych użytkowników w celu sporządzenia rankingu najlepszych miejsc (miast), hoteli i plaż na świecie oraz w poszczególnych jego regionach. Tak zwane Travellers’ Choice Destination Awards przyznawane są od 2008 roku.

Wybór podró?ników, czyli Travellers? Choice®

Podróżnicy co roku typują najbardziej atrakcyjne kierunki turystyczne w oparciu o własne doświadczenia, ułatwiając nam tym samym podejmowanie trudnych urlopowych wyborów.

W tegorocznym rankingu Travellers’ Choice® wśród dwudziestu pięciu najlepszych miejsc na świecie – Top 25 Destinations in the World – znalazł się m. in. marokański Marrakesz, zajmując wysoką 6. pozycję. Pełna dziesiątka prezentowała się następująco:

1.    Londyn
2.    Nowy Jork
3.    Rzym
4.    Paryż
5.    San Francisco
6.    Marrakesz
7.    Stambuł
8.    Barcelona
9.    Siem Reap
10.    Berlin

Maroko | W tegorocznym rankingu TripAdvisor Marrakesz został oceniony najwyżej spośród afrykańskich miast
Maroko | W tegorocznym rankingu TripAdvisor Marrakesz został oceniony najwyżej spośród afrykańskich miast (by martinvars )

Za co turyści wyróżnili Marrakesz? Wśród najpiękniejszych miejsc miasta wysoko oceniona została medyna (stara dzielnica arabskiego miasta, z bazarami i głównym meczetem), w której wąskich i krętych uliczkach można się zagubić i pozytywnie zapomnieć. Doceniono także urok Medresy Alego ibn Jusufa (Ben Youssef Madrasa) i wspaniałą kolekcję Muzeum Fotografii (Maison de la Photographie).

Bardzo wysokie notowania uzyskały także tutejsze salony SPA (np. Mythic Oriental Spa, Heritage Spa i Spa MK) oraz niektóre hotele (np. Dar Charkia, Riad Noir d'Ivoire i Riad Aguerzame).

W rankingu dotyczącym poszczególnych regionów świata, w tym wypadku Afryki – Top 25 Destinations in Africa, Marrakesz zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Spośród innych miast Maroka, jako najlepsze afrykańskie destynacje, wyróżnione zostały: Fez (na 5. miejscu), Essaouira na 6. miejscu, Merzouga na 16. miejscu, Warzazat na 17. miejscu i Agadir na 23. miejscu.

Maroko | Turystów urzekają przede wszystkim tajemnice uliczek medyny
Maroko | Turystów urzekają przede wszystkim tajemnice uliczek medyny (by martinvars )

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy