Wczoraj, czyli 1 lipca 2013 r. wystartowała Ekspedycja IV Kongo – około 40-dniowa wyprawa czwórki uczestników, której celem jest dotarcie drogami i bezdrożami do Konga, zwanego „Sercem Afryki”. Ekspedycja wiedzie m. in. przez Maroko, a my mieliśmy przyjemność zostać panterami tego wydarzenia.

14 tysi?cy kilometrów

Po wielu tygodniach intensywnych przygotowań, czwórka dzielnych uczestników wyruszyła z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Przed nimi ponad 40 dni w drodze i przeszło 14 tysięcy kilometrów do pokonania, aby dotrzeć do upragnionego celu wyprawy.

Trudy podróży, przejazd przez kraje potencjalnie niebezpieczne z perspektywy Europejczyka to nie lada wyzwanie i zarazem przygoda życia. Co ich czeka?

Cel wyprawy uczestników Expedycji IV Kongo

Demokratyczna Republika Konga – państwo w środkowej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Była kolonia belgijska. Na przestrzeni ostatnich lat arena wewnętrznych zamieszek, które momentami przeobrażały się w wojny domowe.

Tajemnicze terytorium, tak bardzo od nas odległe przestrzennie i kulturowo. Samo serce czarnego lądu.

Trasa

Na pierwszym etapie podróży uczestnicy przemierzą samochodem terenowym: Czechy, Austrię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Mauretanię, Senegal.

Trasa wyprawy wiedzie między innymi przez nasze ukochane Maroko!
Trasa wyprawy wiedzie między innymi przez nasze ukochane Maroko! (by Ekspedycja IV Kongo )

Następnie przesiądą się w Dakarze (Senegal) do samolotu, którym wylądują w Kinszasie w Republice Demokratycznej Kongo. Spędzą tam 10 dni – zwiedzając
ten kraj za środek transportu mając motocykl.

Drogę powrotną rozpoczną od odebrania pozostawionego w Dakarze samochodu, którym powrócą do Polski z niezliczoną ilością barwnych opowieści o zupełnie innym świecie.

Poprzednie ekspedycje

Poprzednie ekspedycje odbyły się pod nazwami: Morze Czarne 2004, Mahrab 2006, Sey Kraków-Pekin 2008.

Tym razem jednym z głównych celów uczestników podróży będzie promocja Polski i polskości na trasie wyprawy.

Bądź na bieżąco!

Jakie przygody spotkają po drodze? Czy uda im się przewieźć śnieg z Kasprowego do Dakaru? Aby być na bieżąco, tutaj możecie śledzić losy wyprawy!

Logo tegorocznej wyprawy
Logo tegorocznej wyprawy (by Ekspedycja IV Kongo )

Źródło:
Iwona Suwara
EXPEDYCJA IV KONGO - do serca Afryki !
www.e4kongo.pl

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Maroko jesienią Maroko jesienią
Większość z nas podróżuje w okresie letnim, najczęściej w lipcu i sierpniu. Maroko o tej porze roku jest upalne, tłoczne...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy