Maroko cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Polskie biura podróży organizują pobyt tylko w Agadirze. Nie oznacza to jednak, że tydzień lub dwa musimy spędzić na basenie lub plaży. Miasto i okolice kryją wiele ciekawych zakątków. Można też skusić się na większą wyprawę, np. do Marrakeszu. Przed podróżą powinniśmy wcześniej zaplanować dokładnie swój pobyt i zrobić listę miejsc, które koniecznie chcielibyśmy zobaczyć.

Lista miejsc, które warto zobaczy? w Agadirze:

Ruiny kazby

Nie sposób nie zauważyć górującej nad miastem ruiny kazby, czyli fortecy (położona jest około 320 m n.p.m). Najlepiej pójść tam pieszo, aby móc podziwiać wspaniałe widoki.

Muzeum Sztuki Berberskiej

Dowiemy się tu jak dawniej żyli Berberowie. Zobaczymy ich ubrania, biżuterię czy przedmioty codziennego użytku. Muzeum znajduje się w samym centrum Agadiru.

Muzeum Berta Flinta

W Agadirze warto zwiedzić też muzeum Berta Flinta. Zobaczymy tu drogocenną biżuterię, dywany, ubrania oraz szlachetne klejnoty należące do ludności północnej Afryki. Muzeum znajduje się w podziemiach budynku teatru.

Maroko | Agadir o zachodzie słońca
Maroko | Agadir o zachodzie słońca (by piconsti )

Ogród zoologiczny Vallee des Oiseaux

Jest to miejsce popularne g?ównie w?ród dzieci. Znajduje si? w samym centrum miasta, niedaleko Muzeum Sztuki Berberyjskiej. Zobaczymy tu flamingi oraz egzotyczne papugi.

Medyna

Nie zapomnijmy odwiedzić też mediny. Oprócz zakupów, zrobimy tu przepiękne zdjęcia. Znajduje się ona we wschodniej części Agadiru. Możemy wybrać się więc na godzinny spacer lub podjechać taksówką.

Suk

Warto, aby na naszej liście znalazł się też miejscowy suk, na którym kupimy świeże owoce, a także ciekawe pamiątki dla najbliższych. Możemy też się przejść na suk rybny, gdzie skosztujemy wyśmienite grillowane owoce morza i oczywiście sardynki – Agadir przecież z nich słynie.

Lista miejsc, które warto zobaczyć poza Agadirem:

Rajska Dolina

Rajska Dolina znajduje się około 12 km na północ od Agadiru. Zobaczymy tu wspaniałe lasy palmowe, przełęcze i wodospady.

Park Narodowy Sous-Massa

Znajduje się on niecałe 50 km na południe od Agadiru. Utworzony został w 1991 roku. Najlepiej pojechać tam taksówką (pamiętajmy, aby wcześniej ustalić cenę). Możemy też wybrać się z miejscowym biurem podróży, gdzie zapewniony będzie przewodnik.

Marrakesz

Marrakesz położony jest około 200 km od Agadiru. Przy większej ilości osób można wynająć taksówkę – będzie tanio i szybko. Do Marrakeszu dostaniemy się też autobusem, ale podróż może trwać nawet 6-7 godzin. Biura podróży organizują wycieczki jedno lub dwudniowe z przewodnikiem. Cena to około 100 euro/os.

Maroko | Kozy na drzewach arganowych w pobliżu Agadiru
Maroko | Kozy na drzewie arganowym w pobliżu Agadiru (by xavier33300 )

As-Sawira

Miejscowość ta znajduje się około 170 km od Agadiru. Warto zajechać do niej wracając z Marrakeszu. Nie zapomnijmy zrobić też po drodze zdjęć kozom na drzewach arganowych!

Miejsc wartych zobaczenia jest mnóstwo. Jedynym ogranicznikiem jest czas oraz nasze fundusze. Jeśli nasz pobyt jest dłuższy, na naszej liście możemy uwzględnić Fez (750 km od Agadiru) albo Casablancę (około 450 km od Agadiru).

Maroko na własną rękę

Osoby podróżujące do Maroko na własną rękę, powinny bardzo szczegółowo rozpisać listę miejsc, które szczególnie chciałyby zobaczyć. Oprócz Marrakeszu, absolutnym „must see” są: Rabat, Fez, Wazzan czy Błękitne miasto Szefszawan.

Maroko | Port w As-Sawira
Maroko | Port w As-Sawira (by frankdouwes )

Maroko | Błękitne niebo nad Marrakeszem
Maroko | Błękitne niebo nad Marrakeszem (by martinvars )

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy