26 października 2015 roku miała miejsce premiera najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda – „Spectre”. Ciekawostką jest, że zdjęcia do filmu zostały nakręcone między innymi w Maroku.

W rolach g?ównych

W rolę Jamesa Bonda już po raz czwarty wcielił się Daniel Craig. Znamy go też z takich filmów jak „Dziewczyna z tatuażem”, „Opór” czy „Dom snów”. Léa Seydoux („Dziennik Panny służącej”, „Piękna i bestia”, „Życie Adeli”) zagrała Madeleine Swann. W filmie zagrali również: Christoph Waltz, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris oraz Dave Bautista.

O filmie

SPECTRE to skrót od Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion, czyli organizacja terrorystyczna chcąca przejąć władzę nad światem. James Bond stara się walczyć ze złowrogą organizacją. Czy mu się uda?

Sceny nakręcone w Maroku

Filmowcy pokochali Maroko. Za sprzyjający klimat, zapierające dech w piersi widoki, piękne zabytki. Nie mogło więc być inaczej w przypadku filmu „Spectre”.

Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w trzech marokańskich miastach: Tangerze, Wadżdzie i Arfudzie. W scenach z Tangaru zobaczymy przepiękną zabudowę miasta, wąskie uliczki, kolorowe suki. W Erfoud z kolei nakręcono potężną eksplozję, która co ciekawe, została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Do eksplozji zużyto 33 kg materiałów wybuchowych i 8418 l benzyny.

Udział w scenach kręconych w Maroku brali m.in. udział Daniel Craig, Léa Seydoux i Christoph Waltz.

Maroko | Premiera filmu odbyła się 26 października 2015 roku
Maroko | Premiera filmu odbyła się 26 października 2015 roku (by glynlowe )W rolach głównych

Maroko | SPECTRE to skrót od SPecial Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion
Maroko | SPECTRE to skrót od SPecial Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion (by glynlowe )

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy