Agadir to jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast w Maroku. Do niedawna turyści głównie tutaj przyjeżdżali spędzać swój urlop. Statystyki pokazują jednak, że Agadir traci na popularności. Dlaczego?

Czy Agadir znudzi? si? turystom?

Z roku na rok Agadir odwiedza coraz mniej turystów. Zauważyć można niszczejące hotele, które lata świetności mają dawno za sobą, puste restauracje.

Według danych podanych przez Centrum Turystyki Regionalnej, od grudnia 2014 roku do grudnia 2015 roku, Agadir odwiedziło o 2,15% mniej turystów (884 848 osób) niż w roku ubiegłym. Odnotowano również spadek liczby rezerwowanych noclegów o 8,71% (z  4557460 noclegów w 2014 roku do 4160386 w roku 2015). Coraz więcej osób odwiedza miasta w głębi kraju, np. Marrakesz.

Hotele w Agadirze królują w folderach polskich biur podróży. Jeśli wybieramy się do Maroka, to głównie tu rozpoczynamy naszą orientalną przygodę.

Agadir coraz rzadziej odwiedzany jest jednak przez turystów francuskich i niemieckich. Tu odnotowuje się prawie 10-procentowy spadek ilości wykupionych noclegów.

Dlaczego Agadir jest coraz częściej omijany?

Jednym z często wymienianych powodów jest niski standard hoteli, które od lat nie były remontowane. Duży wpływ na spadek przyjazdów ma też pogoda – Agadir jest bardzo mglistym miastem, nawet latem mogą pojawić się tu opady deszczu. Wystarczy pojechać kilkadziesiąt kilometrów na północ, by wygrzać się w pełnym słońcu. Wielu turystów uważa też, że w Agadirze jest zbyt mało atrakcji – plaża, mini zoo, kazba czy suk mogą nie wystarczyć bardziej wymagającym obieżyświatom.

Maroko | Agadir, marzec 2015 r.
Maroko | Agadir, marzec 2015 r. (by jhoneyball )

Maroko | Agadir, maj 2015 r.
Maroko | Agadir, maj 2015 r. (by thibaut_demare )

Źródło: www.moroccoworldnews.com

Zainteresują Cię również

Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży
Nie ma przepisu na idealną wycieczkę do wybranego zakątka świata. Każdy z nas ma swój sposób na to, by zobaczyć jak...
Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy