W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne. Już niebawem część tego typu przybytków zostanie podzielona na dwie strefy: damską i męską.

Podzia? salonów dla poprawy jako?ci us?ug

Celem nowego rozporządzenia Rady Miasta nie jest wprowadzanie separacji pomiędzy kobietami i mężczyznami, ale poprawa jakości usług. Wnioskowali o to sami mieszkańcy Fezu, a włodarze miasta czuli się zobowiązani do uregulowania tego sektora usług. Jak podkreślają, nie jest to decyzja polityczna.

Zdania na ten temat są jednak podzielone. Jak w wielu kwestiach, także i w tej nie brakuje przeciwników podjętej decyzji.

Jak będą teraz wyglądały salony piękności w Fezie? Wydawane będą dwa rodzaje pozwoleń: na salony podzielone na strefy oraz bez podziału. Każdy z nich będzie posiadał odpowiednie oznaczenie (np. naklejkę na szybie), informującą o tym, czy w salonie są osobne pomieszczenia dla kobiet i mężczyzn, czy nie. Klienci sami będą mogli zdecydować, który wybiorą.

Właściciele salonów piękności będą musieli zgłosić, jaki charakter będzie miała usługa, czy to będzie salon fryzjerski, masażu czy kosmetyczny oraz podać m.in. metraż. Nie jest jednoznacznie podane, jakiej wielkości powinien być salon, by mógł zostać podzielony lub nie, o tym zadecydują władze miasta.

Maroko | Nadchodzą zmiany w salonach piękności
Maroko | Nadchodzą zmiany w salonach piękności (by 53199286@N00 )

Źródło: moroccoworldnews.com

Zainteresują Cię również

Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...
Symbole Maroka Symbole Maroka
Maroko ma wiele symboli. Dla jednych kraj ten kojarzy się z miejscami, dla innych na przykład z jedzeniem czy...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy