W dniach 12-20 maja, w Fezie, odbędzie się już po raz 23. Festiwal Muzyki Sakralnej (Fez Sacred Music Festival). Na scenach wystąpią artyści z całego świata. Jest to jeden z najpopularniejszych festiwali w Maroku, każdego roku odwiedzany przez licznych miłośników muzyki.

Koncerty odp?atne i darmowe

Festiwal Muzyki Sakralnej odbędzie się w kilku punktach miasta. Popołudniowych koncertów wysłuchamy w ogrodach Jnan Sbil, a wieczorne muzykowanie odbędzie się na placu Bab al Makina – są to koncerty płatne. Koszt karnetu na wszystkie dni wynosi 305 euro.

W programie przewidziane też koncerty darmowe, które odbędą się na placu Boujloud.

W środowe popołudnie, 17 maja, zaplanowano małą przerwę od koncertowania, jest to więc doskonała okazja do zwiedzania miasta oraz jego okolic.

Muzyka Sakralna i woda

Festiwal Muzyki Sakralnej łączy ludzi bez względu na wyznanie. Każdego roku, oprócz samej muzyki, festiwalowi towarzyszy jakieś hasło – motyw przewodni, w 2017 jest to „Woda”. Prezes Abderrafih Zouitene w swoim komunikacie informuje, że ta edycja festiwalu ma służyć podniesieniu świadomości ekologicznej społeczeństwa. Każdy z nas potrzebuje wody, bez niej nie ma życia. Stąd pomysł na zwrócenie na nią uwagi w tegorocznym wydarzeniu muzycznym.

Bilety na Festiwal Muzyki Sakralnej można zamówić poprzez maila organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli planujemy wizytę w Fezie akurat podczas trwania festiwalu, warto pomyśleć nad zarezerwowaniem noclegu odpowiednio wcześniej. Kwatery położone najbliżej miejsc, w których odbywają się koncerty, z pewnością będą już zajęte.

Źródło: www.fez-riads.com, www.moroccoworldnews.com

Maroko | Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie cieszy się dużym powodzeniem
Maroko | Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie cieszy się dużym powodzeniem (by nathalier )

Zainteresują Cię również

Top 8 atrakcji w Fezie Top 8 atrakcji w Fezie
Fez jest jednym z najpiękniejszych miast w Maroku. Co każdy odwiedzający powinien tu zobaczyć? Podpowiadamy! Poniżej...
Muzeum Dar Batha w Fezie Muzeum Dar Batha w Fezie
Wspaniały hiszpańsko-mauretański pałac Dar Batha położony jest na obszarze między starym (Fes el-Bali) a nowym (Fes el-...
Zellige (Zellidż) – magia marokańskiej mozaiki użytkowej Zellige (Zellidż) – magia marokańskiej mozaiki użytkowej
Podróżując po Maroku trudno nie dać się uwieść wspaniałości tradycyjnej architektury, którą z jednej...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy