Informacje praktyczne

 • Barwna panorama jednego z marokańskich miast

  Maroko – niezbędnik turysty

  Maroko od lat nieustająco zachwyca przybywających do niego turystów. Wspaniałe zabytki, bogata kultura, przepyszna kuchnia – to tylko kilka powodów, dla których tak chętnie odwiedzamy ten kraj. Jest jednak kilka spraw, o których powinniśmy wiedzieć przed podróżą.

 • Rozmówki w języku arabskim

  Rozmówki arabskie

  Czy język arabski jest trudny? Czy warto się go uczyć? Jak mieszkańcy Maroka mówią "Kocham Cię"? – takie i inne pytania często pojawiają się na forach internetowych, co świadczy o dużym zainteresowaniu Polaków tajnikami arabskiego języka.

 • Rozmówki w języku francuskim

  Rozmówki francuskie

  Język francuski upowszechnił się w Maroku w czasie francuskiego protektoratu. Obecnie jest on powszechnie używany w tym kraju, przede wszystkim w biznesie, ekonomi, technice itd. Języka francuskiego uczy się w szkołach podstawowych, średnich i na uczelniach. Prawdopodobnie sieć szkół uczących go jest tutaj największa na całym świecie.

 • Samochód terenowy na złotych piaskach marokańskiej pustyni

  Samochód w Maroku – informacje dla kierowców

  Do Maroka każdy może wybrać się własnym samochodem, ponieważ praktycznie w całym kraju sieć dróg jest na dość wysokim poziomie. Łączna suma wszystkich dróg to 68 550 km (dane z 2007 r).

 • Turysta pije wodę ze strumienia

  Wczasy w Maroku – jak spędzić je zdrowo i bezpiecznie?

  To już zabrzmi jak banał, że przed podróżą w każde nowe – szczególnie tak egzotyczne jak Maroko – miejsce, trzeba się odpowiednio doinformować w tematach zdrowotnych. Czasem tak niewiele dzieli nas od możliwości uniknięcia przykrej dolegliwości czy nieszczęśliwego wypadku. A zatem podpowiadamy, jak spędzić marokański urlop bezpiecznie i zachowując zdrowie: