Kuchnia marokańska

 • Ilma Zhar

  Ilma Zhar – woda z kwiatu pomarańczy

  Jednym z typowych składników marokańskich deserów, obok migdałów i cynamonu,  nadającym im niezwykły smak i aromat, jest woda z kwiatów pomarańczy, czyli ilma zhar.

 • Desery z Maroka

  Marokańskie desery

  Miłośnicy słodkich smaków nie będą zawiedzeni wybierając się w podróż do Maroka. Kuchnia tego kraju obfituje w różnego rodzaju przepyszne ciasta, ciasteczka, desery, owocowe sałatki i słodkie koktajle. Marokańskie desery i ciasta są bardzo słodkie i aromatyczne, doprawione wodą z kwiatów pomarańczy oraz cynamonem, z dodatkiem migdałów i skąpane w miodzie.

 • Kiszone cytryny z Maroka

  Marokańskie kiszone cytryny

  Czy wiesz, że bardzo popularnym w Maroko przetworem są kiszone cytryny? W Polsce nie umiemy sobie wyobrazić piwnicy bez kiszonych ogórków czy kapusty, Marokańczycy zaś zapełniają spiżarnie wekowanymi kwaszonymi cytrynami! Czy w naszym kraju cytryny w postaci kiszonej mogłyby zdobyć serca gospodyń domowych?

 • Oliwki w marokańskiej kuchni

  Oliwki marokańskie

  Myśląc o Maroku jakie smaki przychodzą Wam na myśl? Może oliwki? Kojarzone głównie w Grecją, ale i tutaj są niezwykle popularne i… smaczne. Serwowane są w tadżinie, sałatkach, jako przystawki. Niezwykle pyszna i zdrowa jest też oliwa z oliwek.

 • Opuncja figowa

  Owoc opuncji figowej

  Spacerując ulicami Agadiru czy Marrakeszu z pewnością niejednokrotnie natknęliśmy się na stoiska z owocami opuncji lub mężczyzn pchających wielkie wózki napełnione tymi owocami.

 • Owoce morza, krewetki

  Owoce morza w Agadirze

  Najlepszych świeżych ryb i owoców morza skosztujemy w restauracjach przy wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Agadirze.

 • Dania wegetariańskie w Maroku

  Potrawy wegetariańskie w Maroku

  Większość marokańskich potraw ugotowanych jest na bazie mięsa. Królują tu ryby i owoce morza, kurczak, wołowina. Wegetarianie nie powinni się jednak zrażać! W restauracyjnym menu z pewnością każdy znajdzie przynajmniej jedno danie bez mięsa.

 • Top 10 potraw Maroko

  Top 10 marokańskich przysmaków

  Maroko to różnorodność smaków i aromatów. Niestety, nie poznamy ich żywiąc się wyłącznie w hotelu – tam potrawy są zwykle niedoprawione, często króluje kuchnia europejska. Warto wyjść na miasto, by spróbować wyśmienitych i niedrogich potraw kuchni marokańskiej. Poniżej przedstawiamy listę top 10 przysmaków, których szczególnie warto skosztować w Maroku.

 • Zioła i przyprawy w Maroku

  Zioła i przyprawy w kuchni marokańskiej

  Kuchnia marokańska charakteryzuje się intensywnymi smakami i aromatami. Zasługą są oczywiście niezastąpione zioła i przyprawy, mające zastosowanie w lecznictwie. Które z nich warto kupić?

 • Wyśmienita kanapka

  Zrobić sobie kanapkę w Tangerze

  Kanapki własnej kompozycji z jednego z ulicznych stoisk niedaleko portu w Tangerze będą idealne, ponieważ sami komponujemy ich smak!