Marrakesz

 • Bezpieczeństwo w Marrakeszu

  Bezpieczeństwo w Marrakeszu

  Czy Marrakesz jest bezpieczny? Oczywiście, że tak. Nie musimy bać się spacerów z dala od centrum miasta czy zrobienia zdjęć dobrym aparatem. Jednak tak jak w każdym innym mieście świata powinniśmy mieć oczy dookoła głowy, bo nieuczciwi ludzie pojawiają się wszędzie.

 • Meczet Kutubijja

  Darmowe atrakcje w Marrakeszu

  Marrakesz przyciąga wielu turystów z całego świata. Aby poznać jego piękno wcale nie trzeba wydawać kroci. Jest tu wiele miejsc i atrakcji, za które nie trzeba płacić. Oto kilka pomysłów na spędzenia czasu w Marrakeszu bez wydawania pieniędzy.

 • Samochód terenowy na Saharze Zachodniej

  Ekspedycja IV Kongo w Maroku (część 2): Marrakesz i Sidi Ifni

  9 lipca 2013 roku członkowie Ekspedycji IV Kongo dotarli do Marrakeszu – jednego z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych miast kraju. Jak myślicie, dali się uwieść tutejszemu czarowi orientu?

 • Ulice Marrakeszu

  Marrakesz – Czerwone Miasto

  W południowej części Maroka, na przedgórzu Atlasu Wysokiego, na wysokości 465 m n.p.m., położony jest Marrakesz – jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miast kraju.

 • Meczet Kutubijja w Marrakeszu

  Meczet Kutubijja w Marrakeszu

  Marrakesz słusznie uznawany jest za centrum kulturalne całego Maroka, choć nie jest on przecież stolicą państwa. W mieście tym znajduje się wiele godnych uwagi zabytków, do których niewątpliwie należy zaliczyć przepiękne, okazałe meczety o minaretach sięgających wręcz ku nieboskłonom.

 • Plac Dżemaa el-Fna o zachodzie słońca

  Medyna w Marrakeszu

  To właśnie medyna przyciąga rzesze turystów z całego świata. Jest to zabytkowa część miasta otoczona wysokimi czerwonymi murami, w której zobaczymy wspaniałe budowle, skosztujemy prawdziwego tażina, napijemy się soku z pomarańczy oraz zrobimy zakupy.

 • Plac Dżemaa El-Fna

  Plac Dżemaa El-Fna w Marrakeszu

  Dżemaa El-Fna to wspaniały plac w samym sercu miasta, na którym skupia się rozrywkowe i towarzyskie życie Marrakeszu. Miejsce to pochwalić się może niebanalną historią: przez setki lat przez „Plac Straceńców”, jak bywa nazywany Dżemaa El-Fna, przewinęły się całe rzesze kupców, rolników, złodziei i niewolników.

 • Stoisko z sokami pomarańczowymi, Marrakesz

  Suk w Marrakeszu

  Miejscem, które odwiedza w Marrakeszu każdy turysta są souki. Kuszą kolorami, zachęcają zapachami, imponują wielkością. Przychodząc tu warto zaopatrzyć się w kilka godzin wolnego czasu, trochę pieniędzy i całą masę cierpliwości. Souk w Marrakeszu to bez wątpienia miejsce niezwykłe.

 • Stara garbarnia w Marrakeszu

  Top 10 miejsc, które warto zobaczyć w Marrakeszu

  Marrakesz– kulturowo-historyczna stolica Maroka. Mówi się, że kto tu nie był, to nie widział prawdziwego Maroka. Znajduje się tu wiele zabytków i miejsc wartych zobaczenia. Które z nich powinniśmy koniecznie odwiedzić?

 • Ogród Majorelle

  Zielone serce Marrakeszu – ogród Majorelle

  Jednym z najczęściej odwiedzanych i z pewnością najbardziej zielonych miejsc w Marrakeszu jest Ogród Majorelle. To zachwycające miejsce znajduje się w samym sercu czerwonego miasta. Ogród chociaż stworzony 100 lat temu, nadal zachwyca.