Gdy kolejny wyjazd do słonecznego Maroka nie jest możliwy, warto sięgnąć po jedną z licznych książkowych pozycji, w których akcja toczy się właśnie w tym kraju. Poniżej przedstawiamy garść powieści z Marokiem w tle.

Szafranowa brama

„Szafranowa brama”  Lindy Holeman to wciągająca powieść o przyjaźni, namiętności, ale i bólu. Główna bohaterka przeszła w swoim życiu bardzo wiele. Gdy wydawało się, że wreszcie odnalazła spokój i mężczyznę, z którym spędzi resztę życia, los rzuca jej kolejną kłodę pod nogi. W poszukiwaniu szczęścia i miłości udaje się do Marrakeszu. Czy tam je odnajdzie?

W stronę Marrakeszu

„W stronę Marrakeszu!" autorstwa Esther Freud to opowieść o młodej kobiecie znudzonej i przytłoczonej zgiełkiem wielkiego miasta, postanawia przeprowadzić się wraz z dwoma córkami do Marrakeszu. Powieść została nominowana do nagrody John Llewellyn Rhys Prize i zekranizowana w 1998 roku.

Miłość za kilka włosów

„Miłość za kilka włosów” (Mohammed Mrabet) to opowieść o dwojgu zakochanych w sobie młodych ludzi mieszkających w Tangerze. Zafascynowani zachodnią kulturą zmieniają styl ubierania się na europejski, odwiedzają bary i restauracje dla turystów, nawet zamieszkują razem. Z jednej strony chęć poznania nowego, z drugiej – tradycja. Czy miłość to zwycięży?

Maroko | Skąpany w słońcu Marrakesz
Maroko | Skąpany w słońcu Marrakesz (by martinvars )

Głosy Marrakeszu

„Głosy Marrakeszu" (Elias Canetti) to opowiadania oczami turysty. Razem z nim godzinami będziemy snuli się ulicami Marrakeszu, poznamy najpiękniejsze miejsca, ale też poznamy tę smutniejszą stronę Maroka.

Przebaczenie

“Przebaczenie” – książka autorstwa Lawrence Osborne to opowieść o morderstwie i zderzeniu dwóch światów: kultury europejskiej z bliskowschodnią. Akcja dzieje się na  środku marokańskiej pustyni.

Bajarz z Marrakeszu

Akcja książki toczy się na placu Dżama al-Fna w Marrakeszu. Pewnej nocy na placu ginie para turystów. Bajarz opowiadający historię postanowi rozwikłać tę zagadkę.

Dom w Fezie

„Dom w Fezie”, autorstwa Suzanny Clarke w humorystyczny sposób opisuje uroki mieszkania w Maroku: renowacja około 300-letniego domu w Fezie, problemy z biurokracją, relacje z sąsiadami. Bardzo realistyczne opisy z pewnością zachęcą niejedną osobę do podróży.

Dom Kalifa. Rok w Casablance

„Dom Kalifa. Rok w Casablance” (Tahir Shah) jest to kolejna powieść o zderzeniu dwóch kultur opowiadająca o zmaganiach z budowlańcami, dozorcami i… dżinami. Główny bohater przytłoczony życiem w Londynie postanawia przeprowadzić się do Casablanki, gdzie musi zmierzyć się z codziennością. Co innego przyjechać tu na wakacje, a co innego spróbować tu żyć.

Maroko | Widok na Fez
Maroko | Widok na Fez (by erik_gomez )

Maroko | Zakupy na souku w Marrakeszu
Maroko | Zakupy na souku w Marrakeszu (by valdiney )

Maroko | Codzienne życie na ulicach Casablanki
Maroko | Codzienne życie na ulicach Casablanki (by 126673529@N02 )

Zainteresują Cię również

„W stronę Marrakeszu” – film, który warto obejrzeć „W stronę Marrakeszu” – film, który warto obejrzeć
Miłośnicy kina i Maroka koniecznie powinni obejrzeć ten film. „W stronę Marrakeszu” („Hideous Kinky&...
"Gra o tron" w Maroku
Maroko to kraj chętnie wybierany na plan zdjęciowy przez twórców filmowych i telewizyjnych z całego świata...
Wytwórnia filmowa Atlas Studios Wytwórnia filmowa Atlas Studios
Warzazat (Ouarzazate) to malowniczo położone marokańskie miasto, ulokowane pomiędzy górami Atlasu Wysokiego i...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy