Agadir to najpopularniejszy marokański kurort. Stąd blisko do Marrakeszu i Essaouiry. W samym mieście również znajduje się kilka ciekawych i co ważne, darmowych, atrakcji, które umilą nam pobyt w tym niezwykłym kraju.

Spacer po souku

Każdy turysta odwiedzający Maroko powinien odwiedzić suk, czyli marokański bazar. Ten w Agadirze jest naprawdę sporych rozmiarów. Przejście całego może nam zająć nawet dwie godziny. Stoiska kuszą kolorami i zapachami, a sprzedawcy zachęcają do zakupów, co niestety bywa nieco męczące.

Kąpiel w oceanie

Odwiedzając Agadir w cieplejsze miesiące, warto wykąpać się w Oceanie. Woda jest zimniejsza niż w morzu. Na szerokiej plaże młodzi chłopcy grają w piłkę nożną, turyści wylegują się pod parasolami, handlarze próbują sprzedać herbatę, lody albo pamiątki.

Podziwianie zwierząt w mini zoo

Darmową atrakcją jest również mini zoo znajdujące się tuż przy promenadzie. Zobaczymy tu wiele gatunków ptaków, ale też np. małpy. Przed zoo znajdują się restauracje serwujące dania kuchni marokańskiej oraz stoiska z orzechami i pestkami słonecznika.

Maroko | Tymczasem na suku…
Maroko | Tymczasem na suku… (by ci_polla )

Odwiedzenie mediny

W czasie trzęsienia ziemi Agadir został niemal doszczętnie zniszczony. Nie ocalała również medina. Ta, którą możemy obecnie zobaczyć wybudowana została w 1990 roku.

Spacer uliczkami

Warto udać się w głąb miasta, by zobaczyć prawdziwe życie Marokańczyków. Niektóre sklepy mogą nas zdziwić: wielkie kawałki mięsa przewiązane na sznurkach albo kurniki w środku lokalu. Spacerujący środkiem ulicy przechodnie na nic nie zwracający uwagi na samochody czy odpoczywający w cieniu osiołek. Znajdują się tu też liczne bary, które są znacznie tańsze niż te w strefie turystycznej, a serwowane jedzenie jest znacznie smaczniejsze.

Wyprawa na kazbę

Nad Agadirem znajduje się Kazba, a raczej jej ruiny. Dociera tam każdy turysta – jedni samochodem, inni pieszo. Wstęp jest bezpłatny. Warto wybrać się tam w słoneczną pogodę, wtedy widać ładną panoramę miasta.

Marina – odrobina luksusu

Idąc promenadą w stronę Kazby, dojdziemy do Mariny. Tu znajdują się luksusowe apartamenty, jachty oraz sklepy. Miejsce to jest tak nowoczesne, że przez chwilę można zapomnieć, że jest się w Maroku.

Podsumowanie

Darmowe atrakcje w Agadirze:

  • Marokańskie bazary
  • Plaże
  • Mini zoo
  • Medyna
  • Kazba
  • Marina

Maroko | Możemy być zaskoczeni ile Marokańczycy mogą zapakować na motocykl…
Maroko | Możemy być zaskoczeni ile Marokańczycy mogą zapakować na motocykl… (by dominikgolenia )

Maroko | Panorama Agadiru
Maroko | Panorama Agadiru (by 39409453@N06 )

Zainteresują Cię również

Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży
Nie ma przepisu na idealną wycieczkę do wybranego zakątka świata. Każdy z nas ma swój sposób na to, by zobaczyć jak...
Popularność Agadiru maleje Popularność Agadiru maleje
Agadir to jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast w Maroku. Do niedawna turyści głównie tutaj przyjeżdżali...
Plaże Agadiru Plaże Agadiru
Agadir może poszczycić się szerokimi, piaszczystymi plażami wokół których skoncentrowane są największe...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy