Jeśli nie zamierzamy spędzić naszego długo wyczekiwanego urlopu tylko na plaży, warto zastanowić się, co chcielibyśmy zobaczyć w Agadirze. Dzięki skarbnicy wiedzy jaką jest Internet, dowiemy się o najpopularniejszych atrakcjach, cudownych zabytkach czy najlepszych miejscach na zakupy.

Atrakcje i zabytki Agadiru

Przed wyjazdem do Maroka powinniśmy zapoznać się z atrakcjami, jakie oferuje nam ten zakątek świata. Jeśli zamierzamy wybrać się do popularnego kurortu jakim jest Agadir, warto poszukać informacji o interesujących miejscach nie tylko w mieście, ale i w okolicy. Internetowe przewodniki okażą się w tym wypadku bezcenne.

Można też pomyśleć o jednodniowej wycieczce do Marrakeszu (na własną rękę lub z biurem podróży) czy do As-Sawiry.

Jeśli już zapoznaliśmy się z zabytkami i atrakcjami – czas obmyślić plan, co i kiedy chcemy zobaczyć. Tygodniowy urlop warto podzielić na wypoczynek pasywny i aktywny, czyli błogie lenistwo na plaży oraz zwiedzanie miasta i poznanie marokańskiej kultury.

Zaplanuj plan pobytu

Pierwszy dzień warto poświęcić na poznanie okolicy, kilku specjałów marokańskiej kuchni i oczywiście wypoczynek na plaży. Intensywniejsze zwiedzanie zacznijmy następnego dnia.

Maroko | Widok na Agadir
Maroko | Widok na Agadir (by 39409453@N06 )

Jeden, dwa dni można przeznaczyć na wycieczki fakultatywne w okolicach miasta lub do dalszych zakątków Maroka.

Nie zapomnijmy równie? o zakupach zarówno na bazarach, jak i w supermarketach (np. Marjane).

Suki s? niezwykle kolorowe, gwarne i niew?tpliwie warte odwiedzenia, ale powinni?my wiedzie?, ?e sprzedawcy nastawieni s? na turystów i tutejsze ceny s? znacznie wy?sze ni? w du?ych sklepach.

Przepiękne rękodzieło czy tradycyjne marokańskie pamiątki kupimy tylko u wybranych sprzedawców, ale w przyprawy czy inne produkty spożywcze warto zaopatrzyć się w supermarketach – cena może być kilkukrotnie niższa. Zawsze warto odwiedzić kilka miejsc, a dopiero później zdecydować się na zakup.

Oprócz kolorowych bazarów warto odwiedzić m.in. ruiny kazby, port, Muzeum Kultury Berberyjskiej czy Muzeum Berta Flinta. W Agadirze znajduje się też Ogród zoologiczny Vallee des Oiseaux.

Podczas naszego urlopu powinniśmy znaleźć też chwilę na wypoczynek na plaży. Niektórym wystarczą 2 godziny dziennie, inni wolą spędzać tam czas od rana do wieczora.

Urlop jest po to, aby wypocząć, ale wyjeżdżając do dalekiego kraju z tak bogatą kulturą, warto zasmakować różnych jego uroków: od błogiego relaksu nad morzem począwszy, poprzez poznawanie kultury i sztuki, na egzotycznych smakach lokalnej kuchni kończąc.

Maroko | Plaża Agadiru
Maroko | Plaża Agadiru (by joaomaximo )

Zainteresują Cię również

Maroko zimą Maroko zimą
Wiosną, latem, jesienią czy zimą? O jakiej porze roku najlepiej odwiedzić Maroko? Większość osób na pewno odpowie, że...
Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży
Nie ma przepisu na idealną wycieczkę do wybranego zakątka świata. Każdy z nas ma swój sposób na to, by zobaczyć jak...
Top 8 atrakcji w Fezie Top 8 atrakcji w Fezie
Fez jest jednym z najpiękniejszych miast w Maroku. Co każdy odwiedzający powinien tu zobaczyć? Podpowiadamy! Poniżej...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy