Istnieje przesąd, że jeśli na początku naszej wycieczki do Maroka zostaniemy przywitani słodką, miętową herbatą, to podróż będzie na pewno udana. Im piękniej herbata taka będzie zaserwowana, im będzie słodsza – tym lepiej dla nas.

Maroka?ski s?odki zwyczaj...

Marokańczycy uważają cukier za symbol szczęścia i dobrobytu. Przyjaciół i miłych gości obdarowują też słodyczami, których podobnie jak herbaty – nigdy nie należy odmawiać.

Zielony "płyn życia"

Miętowa herbata nazywana jest w Maroku „płynem życia”. To najbardziej pożądany i wszechobecny smak. Pije się ją dosłownie wszędzie. Każda zaproponowana szklanka miętowej herbaty jest zawsze wyznaniem przyjaźni i szacunku.

Zielona herbata zajmuje bardzo ważnie miejsce nie tylko w gastronomii, ale również w kulturze i tradycji Maroka. Miętowa marokańska herbata uznawana jest za ważny symbol – jej zielony kolor, będący jednocześnie kolorem proroka, przynosi szczęście. Zieleń symbolizuje także płodność, najbardziej cenione wśród Marokańczyków błogosławieństwo.

Do przyrządzenia tzw. „napoju gościnności” używa się zielonej chińskiej herbaty z dodatkiem marokańskiej mięty. Podstawa to duża ilość cukru.

Ze względu na swoje walory smakowe napój ten jest serwowany w całej Afryce Północnej – oprócz Maroka, jest bardzo popularny np. w Tunezji i Algierii.

Maroko | Miętowa herbata jest najczęściej spotykanym napojem w Maroku
Maroko | Miętowa herbata jest najczęściej spotykanym napojem w Maroku (by avlxyz )

Maroko | Na marokańskich ulicach często można spotkać sprzedawców miętowej herbaty
Maroko | Na marokańskich ulicach często można spotkać sprzedawców miętowej herbaty (by nathan_guy )

Zainteresują Cię również

Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Sztuka targowania w Maroku Sztuka targowania w Maroku
W Maroku, tak jak w wielu innych krajach arabskich, podstawą udanych zakupów jest targowanie się. Głównie...
Kawa w Ville Nouvelle w Meknes Kawa w Ville Nouvelle w Meknes
Kawa z mlekiem posypana kardamonem i cynamonem w towarzystwie migdałowego croisanta będzie idealną chwilą wytchnienia w...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy